Czy górskie wycieczki rowerowe to przyjemność zarezerwowana dla profesjonalistów? Zdecydowanie nie, bo nawet bez specjalnego przygotowania uda nam się miło i aktywnie spędzić urlop w Pieninach. Jazda na rowerze w Szczawnicy może być łatwa i relaksująca dla osób w każdym wieku, jeśli tylko odpowiednio wybierzemy dla siebie trasę.

Szczawnica i jej okolice posiadają szeroką ofertę ścieżek rowerowych o różnych stopniach trudności. Niektóre z nich pokrywają się z traktami pieszymi, są utwardzone i nie ma na nich męczących podjazdów. Dzięki temu jazda na rowerze w Szczawnicy staje się porównywalna do pieszej wycieczki krajoznawczej, gdzie przy umiarkowanym wysiłku mamy okazję podziwiać piękno gór i zaczerpnąć świeżego powietrza.

Najpopularniejszą z takich tras jest bez wątpienia Droga Pienińska, a zaraz po niej ścieżka pieszo-rowerowa do słowackiej Leśnicy. Natomiast dzięki możliwości wynajęcia sprzętu w miejscowej wypożyczalni rowerów, jazda na rowerze w Szczawnicy staje się jeszcze bardziej przystępna, bo nie trzeba wozić ze sobą ciężkich bagaży.