droga pieninska duza

Szczawnica oferuje rowerzystom wiele atrakcji, ale obowiązkową trasą do zaliczenia jest Droga Pienińska. Nasza wypożyczalnia rowerów gorąco zachęca do odbycia tej wyprawy wszystkich turystów, bo jest to trasa nadająca się zarówno dla zaawansowanych, jak i zupełnie początkujących cyklistów. Droga Pienińska to malowniczy trakt, biegnący prawym brzegiem Dunajca od Szczawnicy do Czerwonego Klasztoru. Większa jego część leży po stronie słowackiej.

Na trasie Drogi Pienińskiej znajdziemy wiele udogodnień dla turystów – w 2007 roku cały trakt został wybetonowany, zaplanowano miejsca na odpoczynek oraz umieszczono ciekawe tablice informacyjne. Wyprawa Drogą Pienińską gwarantuje niezapomniane wrażenia i zapierające dech w piersiach widoki, gdyż prowadzi ona przez wąwóz, gdzie po jednej stronie mamy strome zbocza skał, a po drugiej bystry nurt Dunajca. Na trasie możemy podziwiać szczyty Sokolicy i Trzech Koron. Kończący Drogę Pienińską Czerwony Klasztor jest jednym z ważniejszych zabytków kultury Słowacji, obecnie otwarty dla zwiedzających. Można tam również skorzystać z restauracji, lub posilić się własnym prowiantem, aby nabrać sił przed drogą powrotną.

Droga Pienińska to piękna rowerowa wycieczka dla całej rodziny, a wypożyczalnia rowerów Sandra pomoże zadbać o odpowiedni sprzęt i kaski dla dorosłych i dzieci. Pokonanie całej trasy rowerem w dwie strony zajmie około 2,5 godziny, chociaż warto poświęcić dodatkowy czas na podziwianie fauny i flory oraz przepięknych widoków, które rozciągają się z Drogi Pienińskiej na Pieniński Park Narodowy i wąwóz Dunajca.